Продавець ЧорноморТеплоЕнерго розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1 відгук
+380 (67) 485-34-56
+380 (67) 598-00-50

Теплові пункти

Теплові пункти

Тепловий пункт - це технологічний комплекс, що складається з тепломеханічного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів і систем автоматизації та призначений для приєднання теплоенергетичних систем об'єкта до теплової мережі, забезпечення керування режимами теплопостачання об'єкта, регулювання параметрів теплоносія і його розподілу різним типам споживачів.

Теплові пункти (ТП) поділяються на центральні (ЦТП, для приєднання до теплової мережі групи будинків) і індивідуальні (ІТП, для приєднання одного будинку).

За типом монтажу ТП можуть бути збірними (з дрібновузловых елементів), збірними модульними (з великовузлових елементів) і цільними модульними (блоковими).

ІТП розміщуються у відокремлених приміщеннях усередині об'єкта, що приєднується до теплових мереж, а ЦТП, як правило, - у відокремлених будівлях.

центральний тепловий пункт: теплообмінні апарати, гребінка системи опалення

У теплових пунктах здійснюється підігрів теплоносія для системи опалення (СО) і, за потреби, приготування гарячої води для системи гарячого водопостачання (СГВП) об'єкта. В ТП промислових будівель може бути передбачено підключення до теплової мережі спеціальних технологічних систем.

На вводі в ТП передбачається влаштування вузла обліку спожитої теплової енергії. Також може бути передбачений окремий внутрішній облік теплової енергії для різних типів споживачів (житлові та адміністративні приміщення; системи опалення і системи ГВП; інші технологічні системи в промислових будівлях).

В залежності від виду застосовуваної на об'єкті системи опалення, будівельних характеристик будівлі (насамперед, етажності) та вимог теплопостачальної організації приєднання СО до теплової мережі та підігрів теплоносія для СО може відбуватися за залежною схемою (за допомогою вузла насосного змішування)

вузол насосного змішування зі здвоєним циркуляційним насосом і сідельним двоходовим клапаном

або незалежною схемою (за допомогою теплообмінного апарату).

індивідуальний тепловий пункт з незалежною схемою підключення системи опалення

Приготування гарячої води також відбувається в окремому теплообмінному апараті. Для забезпечення циркуляції теплоносія у внутрішньому контурі системи опалення (незалежно від способу приєднання до теплової мережі) та в рециркуляційному контурі системи ГВП застосовується насосне обладнання.

циркуляційні насоси системи опалення; рециркуляційний насос системи ГВП (праворуч)

Регулювання температури теплоносія в контурах СО (з здійсненням її погодної корекції) і СГВП здійснюється за допомогою регулюючих кульових, сідельних або поворотних клапанів з електроприводами, керованими імпульсними сигналами мікропроцесорного контролера.

регулювальні клапани (сідельні та кульові) з електроприводами

Для формування керуючих імпульсів контролер обробляє вхідні сигнали від датчиків температури зовнішнього повітря і теплоносія в контурах СО та ГВП.

щит керування і автоматики з контролером системи опалення

Важливим елементом роботи теплового пункту є гідравлічне балансування розподілу теплоносія в контурах СО і СГВС між різними гілками цих систем за допомогою спеціальної балансувальної та регулюючої арматури, встановленої на відгалуженнях колекторів (гребінок).

гребінки системи опалення з запірною арматурою, балансувальними клапанами, біметалічними термометрами та дренажними кранами

Теплові пункти також оснащуються (за потреби) системами підживлення (для підтримки тиску теплоносія у внутрішніх контурах СО) та хімводопідготовки.

 

Див. також:

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner