Продавець ЧерноморТеплоЭнерго розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
1 відгук
+38 (067) 598-00-50
+38 (067) 598-00-50
+38 (067) 485-34-56

Теплові пункти

Теплові пункти

Тепловий пункт - це технологічний комплекс, що складається з тепломеханічного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів і систем автоматизації, який призначений для приєднання теплоенергетичних систем об'єкта до теплової мережі, забезпечення керування режимами теплопостачання об'єкта, регулювання параметрів теплоносія і його розподілу по різних типів споживачів.

Теплові пункти (ТП) поділяються на центральні (ЦТП, для приєднання до теплової мережі групи будинків) і індивідуальні (ІТП, для приєднання одного будинку).

За типом монтажу ТП можуть бути збірними (з мелкоузловых елементів), збірними модульними (з крупноузловых елементів) і цільними модульними (блоковими).

ІТП розміщуються у відокремлених приміщеннях усередині присоединямого до теплових мереж об'єкта, а ЦТП - як правило, у відокремлених будівлях.

центральний тепловий пункт: теплообмінні апарати, гребінка системи опалення

У теплових пунктах здійснюється підігрів теплоносія для системи опалення (СО) і приготування гарячої води для системи гарячого водопостачання (СГВС) об'єкта. У ТП промислових будівель може бути передбачено підключення до теплової мережі спеціальних технологічних систем.

На вводі в ТП передбачається влаштування вузла обліку спожитої теплової енергії. Також може бути передбачений окремий внутрішній облік теплової енергії для різних типів споживачів (житлові та адміністративні приміщення; системи опалення і системи ГВП; інші технологічні системи в промислових будівлях).

Залежно від виду застосовуваної на об'єкті системи опалення підігрів теплоносія для З може відбуватися за залежною (за допомогою насосного вузла змішування)

вузол насосного змішування зі здвоєним циркуляційним насосом і сідельним двоходовим клапаном

або незалежною схемою (за допомогою теплообмінного апарату).

індивідуальний тепловий пункт з незалежною схемою підключення системи опалення

Приготування гарячої води також відбувається в окремому теплообмінному апараті. Для забезпечення циркуляції теплоносія у внутрішньому контурі системи опалення та в рециркуляційному контурі системи ГВП застосовується насосне обладнання.

циркуляційні насоси системи опалення; рециркуляційний насос системи ГВП (праворуч)

Регулювання температури теплоносія в контурах З (з здійсненням її погодної корекції) і СГВС здійснюється за допомогою регулюючих кульових або сідельних клапанів з електроприводами, керованими імпульсними сигналами мікропроцесорного контролера.

регулювальні клапани (сідельні та кульові) з електроприводами

Для формування керуючих імпульсів контролер обробляє вхідні сигнали від датчиків температури зовнішнього повітря і теплоносія в контурах З та ГВП.

щит управління і автоматики з контролером системи опалення

Кінцевим етапом циклу роботи теплового пункту є гідравлічне балансування розподілу теплоносія в контурах З і СГВС між різними гілками цих систем за допомогою спеціальної балансування та регулюючої арматури, встановленої на відгалуженнях колекторів (гребінок).

гребінки системи опалення з запірною арматурою, стендами клапанами, біметалічними термометрами і дренажними кранами

 

См. також: