Продавець ЧерноморТеплоЭнерго розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
1 відгук
+38 (067) 598-00-50
+380 (67) 598-00-50
+380 (67) 485-34-56

Облік теплової енергії та енергозбереження в системі опалення: модернізація теплового пункту

Облік теплової енергії та енергозбереження в системі опалення: модернізація теплового пункту

Енергоефективне опалення

Облік спожитої теплової енергії

Якщо Ви економите електроенергію, ситуація проста: як тільки Ви вимкніть зайву лампочку - електролічильник це зафіксує, і це в кінцевому підсумку позначиться на оплачуваній Вами рахунку. Аналогічним чином ситуація і з опаленням: якщо у Вас немає теплолічильника, то скільки тепло не заощаджуй, - цього ніхто не помітить. Сума в рахунку за опалення залишиться тією ж, що і була раніше. І іншого шляху немає: якщо Ви збираєтеся економити тепло, то, перш за все, Вам необхідний прилад, який буде враховувати, скільки ж ви його насправді споживаєте, і за свідченнями якого Ви будете розраховуватися з тепломережами. Тобто, теплолічильник. Існуючі сьогодні прилади розраховані в основному на окреме багатоквартирне будівлю і встановлюються в теплопункті. Вони різні по своїй конструкції і вартості, але найбільш надійними і якісними є теплові лічильники ультразвукового типу.

Організація правильного розподілу тепла по будівлі

Як тільки у Вас з'явиться теплолічильник, відразу з'явиться і бажання економити тепло. Прикривши на системі опалення кран, Ви відразу побачите, наскільки знизилося споживання тепла будинком, і зможете підрахувати, який рахунок за опалення буде виставлений Вам наприкінці місяця. Але безболісно таку процедуру провести не можна.

Типовий приклад - багатоповерховий будинок з водоструйным елеватором і однотрубною системою опалення, де існує проблема з рівномірністю розподілу теплової енергії по поверхах. Тобто, говорячи простою мовою, на верхніх поверхах там жарко, а на нижніх - люди мерзнуть. Прикривши кран в цілях економії в такому будинку, Ви ще більше збільшите нерівномірність розподілу тепла: там, де було жарко, буде ще спекотніше, там, де холодно, - ще холодніше. Це відбувається з-за недостатньої швидкості протікання теплоносія по трубах і радіаторів.

У цьому випадку єдино правильне рішення - це установка циркуляційного насоса. Правильно підібраний безшумний циркуляційний насос збільшить швидкість протікання теплоносія у внутрішньому контурі системи опалення (за радіаторів) в 3-4 рази, завдяки чому нерівномірний розподіл тепла по поверхах зникне, комфортність опалення зросте і з'явиться можливість значної економії тепла.

Автоматичне регулювання теплового навантаження

Отже - встановлений теплолічильник, і є людина (наприклад, сантехнік), в обов'язки якого входить прикривати кран у випадку потепління на вулиці, і тим самим економити тепло. Однак, яким би обов'язковим і досвідченим не був цей чоловік, він все одно не зможе достатньо ефективно і своєчасно реагувати на кожну зміну погоди, адже для цього йому довелося б цілодобово знаходитися в теплопункті, і, отже, ефективність такої економії буде низькою. Вирішення цієї проблеми існує. Сьогодні фактичним стандартом будь-якої системи опалення в усіх розвинених країнах стала система автоматичного регулювання теплової енергії з погодної компенсацією.

Принцип облаштування індивідуального теплового пункту (ІТП) з урахуванням теплової енергії і системою автоматичного погодного регулювання представлений наступною схемою:

ІТП з урахуванням теплової енергії і системою автоматичного погодного регулювання складається з ультразвукового теплолічильника (1), безшумного циркуляційного насоса (2), встановленого на подаючому трубопроводі системи опалення, що регулює кульового 2-ходового клапана (3), встановленого на зворотному трубопроводі теплової мережі, і перемички між трубопроводами, де встановлений зворотний клапан (4).

Система виконує функцію підмішування частини теплоносія із зворотного трубопроводу системи опалення до теплоносія в подаючому трубопроводі для забезпечення можливості погодного регулювання і дозволяє збільшити швидкість протікання теплоносія в системі опалення будинку.

Температура теплоносія в подаючому трубопроводі знижується за рахунок підмішування, а температура теплоносія в зворотному трубопроводі зростає за рахунок збільшення в кілька разів швидкості протікання теплоносія по внутрішньому контуру системи опалення.

Через збільшення циркуляції і зниження перепаду температур по стояку відбувається рівномірний розподіл потужності тепловіддачі опалювальних приладів. Таким чином, у всіх приміщеннях будівлі створюються комфортні умови: на верхніх поверхах не спостерігається перегрівання внутрішнього повітря приміщень, а нижніх - відсутня недогревание.

Автоматичне погодне регулювання здійснюється за допомогою електронного контролера системи опалення (5), що обробляє сигнали від датчика температури теплоносія (6) в подаючому трубопроводі системи опалення і датчика температури зовнішнього повітря (7). На підставі аналізу та зіставлення виміряних температур з уставкою і величиною неузгодженості контролер формує імпульси для управління електроприводом регулює кульового клапана (3).

Таким чином, варіюється в широких межах витрата теплоносія, що надходить із теплової мережі. За рахунок цього і за допомогою підмішування в подаючому трубопроводі системи опалення досягається оптимальна температура теплоносія, що відповідає поточному значенню температури зовнішнього повітря.

Схема автоматизації передбачає роботу системи опалення в денному і нічному режимах, що дозволяє підтримувати знижену температуру теплоносія в контурі системи опалення в той період, коли в приміщенні відсутні люди. Температурні графіки в денному і нічному режимах, а також графік часу перемикання між режимами встановлюються на підставі техзавдання замовника.

Комплексна робота систем обліку і автоматизації забезпечує підвищення якості роботи системи опалення і дозволяє добитися значного зниження фінансових витрат на опалення будівлі (до 30-40%). Період окупності може становити від декількох місяців до 1 опалювального сезону.

См. також:

  • Теплові пункти
    Теплові пункти
    Тепловий пункт є проміжною ланкою між джерелом теплової енергії і кінцевими споживачами. В цій статті детально описано, що являє собою тепловий пункт, які види теплових пунктів існують, і як вони функціонують.
    Теплові пункти

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner